Rojus. Vartai. Viltis.

 

ei stengiatės išsakyti savo mintis ir pavargote todėl, kad nuolatos liekate nesuprasti, tuomet "Babelis" skirtas kaip tik jums. Jei mėgstate savo kūrybą paskaninti mėtomis, prieskoniais bei šokoladiniu likeriu, tuomet "Babelis" jūsų paslaugoms, tik atlikite savąją darbo dalį. Jei nusivylėte ir pavargote ieškodami interneto svetainės, kurioje galėtumėte atsipalaiduoti ir jaustis kaip namie, atsikratyti nerimo bei svetimumo jausmo, kviečiame į "Babelį".

 

uo pat pradžios maloniai ir atvirai pareiškiame: jei esate solipsistas ir į šią svetainę užklydote netyčia, prašome užleiskite vietą kam nors kitam ir grįžkite prie savo ginklų, godumo ir gailestingumo stygiaus. Leiskite kitiems čia užsukti ir persikelti į kitą Mersio upės krantą.

 

ūkstančius metų žmonės ieškojo atsakymų į klausimą, ar kada nors buvo viena kalba, iš kurios vėliau kilo visos kitos kalbos. Štai todėl mes sukūrėme daugiakalbį, daugiakultūrį meno bei idėjų žurnalą. Žurnale rasite iš įvairių šalių, kalbų, bei sričių parinktų straipsnių,  apybraižų bei humoro, kurie drauge sudaro dialogo tipo žurnalą aistringiems meno mylėtojams.

 

eveik visi šiuolaikinės informacijos klodai sukaupti terminaluose ir saugomi belangiuose kambariuose, iš kur keliais pelės spragtelėjimais juos ištraukia beviltiškai dūsaujantys ir nesugebantys bendrauti vienišiai, tikslingai nardantys nuo sporto prie žaidimų ar prie pornografijos tinklapių. Galbūt verčiau paieškoti nuotykių mėgėjų bastūnų "Babelyje" ir pasiteirauti, kaip nukeliauti iš Austrijos į Jordaniją, pasipliuškenti Amsterdamo kanaluose, brautis per spygliuotus Afrikos ar Adelaidės tankumynus?

 

okie vieniši ir nuobodžiaujantys tikriausiai pasijuntate internete, toje stebinančioje nežinioje su dailiais mažmožiais, papuošimais ir pribloškiančia informacijos gausa, siūlančioje kažkokią bekraštę, neįvardijamą ir keistą patirtį. Užuot vien tik svaiginančiu greičiu svaidę į jus  galybę informacijos, mes susikoncentruosime kokybei, gilumui bei išsamumui.

 

iego nepriteklių ir nekantrumą paliksime kitoms svetainėms, mes stengsimės branginti paros ritmą, taip pat mūsų regėjimą, ir puoselėti aplinką, kurioje svarbesnės yra išsilavinusių žmonių diskusijos bei pasikeitimas idėjomis, o ne bandymai kuo ilgiau išlaikyti išskydusį interneto naršytojo dėmesį.

 

pausdindami "Babelį" internete, atliekame tik šiek tiek mažiau svarbią užduotį nei knygų pavadinimų registras. Labai daug interneto svetainių skiria begalę dėmesio formai ir pozai, todėl meno praeities išsaugojimas bei jo ateities pagrindas yra visiškai apleistas ir išstumtas iš šios ką tik pradėjusios skleistis žiniasklaidos priemonės.

 

es neketiname apatiškai vilktis iš paskos visuotinei ciniškai šio amžiaus negaliai. Mes pripažįstame, kad šeštajame dešimtmetyje prasidėjo meno renesansas, kokio pasaulis nebuvo matęs šimtus metų. Mūsų vizija - šiuolaikinėmis technologijomis toliau skatinti šį atgimimą, tačiau neketiname sudėtingų technologijų garbinti labiau nei kokią nors dvylikastygę gitarą.

 

gyvendindami šią labai seną svajonę galbūt pakilsime virš daugelio išankstinių nuostatų, tačiau nesitenkinsimės tuo, kad išdrįsome žengti už realaus pasaulio ribų, todėl lankysimės galerijose, teatruose, operose, kino teatruose, klubuose, tavernose, kibernetinėse kavinėse bei pobūviuose, užrašinėdami, kas nutiko iki užsidarant, kad galėtume rodyti iniciatyvą, analizuoti, stebėti ir šnibždėtis, kaip prasidėjo kiti du tūkstančiai metų.

 

eilė pasauliui yra antroji mūsų prigimtis. Mums patinka susitikinėti ir daryti įspūdį žmonėms, mainais siūlyti palankių galimybių tiems, kurie mus įkvepia, maišyti kokteilius ir kviestis draugus padiskutuoti su John Woo, Peter Greenaway, Patricia Rozema; arba pakalbėti apie Arthur Rimbaud, Italo Calvino, Jerry Garcia, Kurt Cobain, operą, erotiką bei rafinuotus lavonus visur aplink mus.

 

es skatiname žodinį bendravimą mūsų pokalbių kambariuose, skelbimų lentose bei kalbų centre, taip pat siūlome gausybę lengvai atidaromų įvairaus turinio tinklalapių, diskusijų prie kavos staliuko, kuriuos galite paženklinti žymekliu naršyklėje, nesvarbu, kokia kalba kalbate: baskų, Brazilijos portugalų, bulgarų, čekų, danų, olandų, anglų, suomių, prancūzų, vokiečių, glosos, graikų, vengrų, italų, liuksemburgiečių, norvegų, lenkų, portugalų, rumunų, rusų, serbų, slovėnų, ispanų, Šveicarijos prancūzų, tagalogų, turkų, ukrainiečių... 

 

r kur gyvenate: Danijoje, Salvadore, Anglijoje, Prancūzijoje, Vokietijoje, Havajuose, Izraelyje, Italijoje, Lenkijoje, Portugalijoje, Rumunijoje, Rusijoje, Slovėnijoje, Ispanijoje, Šveicarijoje, Olandijoje, Turkijoje, Ukrainoje, JAV, Venesueloje, Jugoslavijoje, Argentinoje, Australijoje, Austrijoje, Brazilijoje, Bulgarijoje, Kanadoje, Čilėje...

 

ikagoje, Delfte, Gilrojuje, Holisteryje, Horste, Kailua-Konoje, Lidse, Liverpulyje, Liublijanoje, Luizianoje, Madride, Mančesteryje, Melburne, Modenoje, Montpelje, Maskvoje, Montanoje. Vaverlyje, Neapolyje, Niujorke, Oklende, Olate, Oporte, Otavoje, Pontevedroje, Portlande, Poznanėje, Piatigorske, Kvebeko mieste, Ranicoje, Romoje, Rosarijuje, San Antonijuje, San Franciske, San Salvadore, Santjage, San  Paule, Sarasotoje, Sietle, Saut Korėjoje, Sučavoje, Sent Lūsijoje. Vincent de Tyrose, Sent-Brigite-de-Lavalyje...

 

akomoje, Burning Man playa Nevadoje, Dalase, Tokijuje, Toronte, Tuksone, Unterzigentoje, Vanderhofe, Varnoje, San Vinhede, Vitoria-Gasteize, Vaterle, Vudstoke, Zaporožėje, Arhuse, Ankaroje, Arlingtone, Atėnuose, Austine, Berlyne, Beaumaryje, Belgrade, Berklyje, Bostone, Bozene, Bukarešte, Buenos Airėse, Karake, Karltone, Sernjė...

 

ūsų sfera bus planetos reikalai. Interneto svetainėje pateikiame tikrą pasaulį su tūkstančiais tarptautinių nuorodų ir daugybe įvairių būdų bendrauti tiek kalbų, kiek galėjome rasti. Jei sugebėsime pasaulio gyventojui pasiūlyti kelias originalias mintis ir bent kiek atitraukti nuo nepaliaujamos informacijos amžiaus rūpesčių, manysime, jog mūsų pastangos pasiteisino.

 

es pasaulis yra glitus, bujojantis nuo cheminių medžiagų, dugne gyvenantis dvigeldis moliuskas. Kitaip sakant, ieškokite perlo viduje, kadangi esate vienas iš laimingųjų, dėl kurių beveik viskas danguje surikiuota taip, kad galėtumėte padaryti pasaulį geresne vieta. Tolesnis interpretavimas: Tai vertybė. Nesvarbu, kokiu keliu eisite, privalote rasti tą perlą.

 

ielieji, laikas žengti žingsnį. Kiek yra pakankamai? Kiek sielvarto ir nuodėmių gali ištverti jūsų širdis? Kažką reikia liautis, sulėtinti ar bent išsiaiškinti. Jūsų galioje tai padaryti. Be to, jūs turite teisę naudotis savo galia. Tik galbūt neturite noro. Galbūt jums atrodo, kad sugadinsite kam nors gyvenimą, jei ištarsite "taip". Galbūt būgštaujate, kad parodę savo jėgą, sukelsite grandininę reakciją, kuri nutrauks ką nors, ko nenorite užbaigti. Todėl elkitės subtiliai ir švelniai. Bet tuo pat metu būkite ryžtingi.

 

eužmirškite, kad žinojimas suteikia galios. Galia reikalauja atsakomybės.  Atsakomybė skatina užuojautą. Užuojauta padeda geriau suprasti. Supratimas suteikia informacijos. Informacija - tai žinojimo pagrindas. O geriausi dalykai gyvenime yra nemokami. Ne tokie geri dalykai kainuoja pinigų. Pavyzdžiui, tikros meilės nenupirksi už jokius pinigus.

 

inoma, jei labai norite, galite nusipirkti dėmesio, populiarumo ar netgi suvaidintos tariamos meilės. Taip pat ir tikroji vidinė pilnatvė yra neįkainojama. Tačiau už pakankamai daug pinigų jūs galite įsigyti svarbumo pojūtį, autoritetą bei aplinkinių susidomėjimą. Beveik niekuo nesiskiriantį nuo tikro? Ne, jei pasirinkote pačią geriausią prekę. Gyvenimas - tai ne loterija, kurioje norite šiandien laimėti. Tai išmintis įžvelgti, kas slypi anapus kokio nors vargano "antrojo pagal gerumą".

 

senofobija sukėlė nesuskaičiuojamus karus bei neapykantos skatinamus nusikaltimus. Galų gale, juk kalbame ne apie kokios nors genties garbinamus mitus bei legendas ir ne apie kieno nors odos spalvą, kalbame apie paveldą: negalima neigti kitų kultūrų dėl neįprastų papročių bei įsivaizduojamų dievybių. Jie yra iššūkis švietimui (taip pat ir metaforų suvokimui), kurį reikia priimti. Jei vienos rasės žmonės palankiai priims kitos rasės žmones, lyderiai tai supras ir neprieštaraudami noriai elgsis taip pat. Karai nesiliaus, kol nesuvoksime, jog visi drauge sudarome visumą. Pakvieskite savo priešą drauge papietauti.

 

eunes au coeur, unissent et succčdents. Dabar tinkamiausias laikas pamąstyti apie atostogas, kurių jau seniai norite. Galbūt naršote internetą ar ieškote informacijos bibliotekoje ar Mokslo muziejuje, aptinkate negirdėtų dalykų, braižote planus ar svarstote, kurios sritys tinkamiausios tyrinėjimui ar ilgalaikiui susidomėjimui.

 

albūt netgi gimtojoje šalyje surasite situacijų, kurioms pakeisti gali praversti  jūsų pastangos.  Šiandien pažvelgsite į viską kitaip. Jūs patys kuriate savo šiandieną ir galite ją pakeisti į gerąją pusę, padėdami senam žmogui ar pamokydami vaiką. Šiandien išliekite energijos perteklių vaikščiodami (gal net labdaros mugėje).

 

usiraskite knygą, kurią ketinote perskaityti, išjunkite televizorių, atsisėskite verandoje ir skaitykite. Gali būti smagu įsivaizduoti save knygos herojaus ar suvedžiotojo vietoje. Netrukus atidėtas darbas sugrąžins jus atgal į Žemę. Ko gero, galite atlikti darbą, tuomet, kol ateis laikas miegoti, galėsite ir vėl pasinerti į skaitymo paslaptį.

 

asitelkite savo protą, patirtį bei žinias. Ieškokite išraiškos priemonių. Ieškokite prieglobsčio. Išsakykite savo nuomonę ant popieriaus, internete, per radiją ar redaktoriui. Ieškokite žmogaus, kurį galėtumėte priglausti. Paskambinkite visiems, kam vis neprisiruošiate paskambinti. Draugams bei giminaičiams parašykite laiškus ar išsiųskite gimtadienio atvirukus. Ženkite radikalų žingsnį į priekį. Padėkokite tiems, kurie jus remia. Padėkokite tiems, kurie jumis tiki. Būkite atidūs tiems, kurie jus myli.

 

veiki atvykę į "Babelį". Gydymas prasidėjo. Visa kita priklauso nuo jūsų. Mes tikime neįmanomu. Jūs žinote, kad mums pavyks.

Rūpinkitės vieni kitais,

Su meile,
Malcolm Lawrence
Vyriausias redaktorius

 

Rašykite mums elektroniniu paštu!

Jūsų vardas:

Jūsų elektroninio pašto adresas:

Jūsų tinklalapis:

Kur jūs gyvenate? Spragtelėkite virš regiono, kuriame gyvenate.

Babel: When was the last time a website made your heart race?

Pastabos:

 

Babel: Stone by stone...